Skip to content

Dlouhodobé sbírky

Na našem území se šíří zájem o  poznání původních tradic, které v nás lidech obnovují přirozenou schopnost udržovat rovnováhu života a pečovat o přírodní i lidské zdroje. 
Nadační fond Mosty – Puentes jsme založili v roce 2016 pro realizaci dlouhodobé sbírky na odkup či užívání pozemků v České republice na místech s kulturním, přírodním a historickým významem. 

Jsme zvyklí dívat se na vše jen z povrchu a málo umíme vidět dovnitř a k původnímu významu míst, která se svým umístěním anebo svou podstatou řadí k mimořádným místům našeho teritoria. Některá mají svým významem a působením dosah celosvětový.

Na takových místech se věnujeme vytváření lesních chrámů a posvátných hájů, zakládání rodových hospodářství a škol přírodní moudrosti.

Od založení NF pořádáme poutě na místa s mimořádným významem. Díky podpoře zakladatelů a dárců máme v péči: 

  1. pozemek u pramene Kamenice v Olomouckém kraji
  2. pozemek ve starém sadu pod obřadním Holým vrchem v Olomouckém kraji
  3. obřadní místo na hoře Godula v Moravskoslezském kraji

 

KOUSEK ZEMĚ

Vzhledem k situaci na trhu s nemovitostmi  zatím vyčkáváme s koupí pozemku do vlastnictví NF, který by byl současně zázemím pro Školu přírodní moudrosti.

V jednání o koupi je les o rozloze 13 ha za cenu 2 500 000 Kč.

K březnu 2023 je na transparentním účtu 1 160 413,41 Kč, tedy polovina požadované ceny pozemku, který se rozprostírá v Beskydech poblíž Lysé hory. Ta je domorodými lidmi označována za místo, kde sídlí Matka vod.  Beskydy jsou jejich očima viděny jako oblast, která má funkci srdce Evropy. O tom, co znamená, když se tohle řekne, si povídáme na besedách a setkáních. 

qr-platba-transparentni-ucet-nf

Dlouhodobé sbírky se můžete účastnit zadáním trvalého anebo jednorázového příkazu na transparentní účet

2001621481/2010

Náhled transparentního účtu zde…

Sbírku můžete také podpořit přispěním ve veřejné kampani na portálu DARUJME, kterou můžete sdílet mezi své přátele. 

PŘÍPRAVA A REALIZACE LETNÍHO PROGRAMU S KOGI WIWA V ČESKÉ REPUBLICE

Nadační fond Mosty-Puentes se rozrůstá. Do loňského roku jsme fungovali víceméně na dobrovolnickém základu. Změna nastala ve chvíli, kdy se naplnil dlouholetý sen a domorodí lidé z hor Sierra Nevada přijeli z Kolumbie do České Republiky, aby se s námi spojili v péči o přírodu a ukázali nám základní principy svého způsobu uspořádání myšlenek a životních sil.
Letos přichází s jarem výzva dát dohromady skupinu profesionálů, kterým tohle dává smysl posunout do úrovně kvality. Však jsou tady stejné potřeby jako v jakékoliv jiné oblasti. Potřebujeme dobře udělaný web, marketing na sociálkách, projektové řízení a spolehlivé administrátory, aby všechno klapalo a lidem z různých prostředí byla tato přesahová práce srozumitelná a dobře přístupná. 
 
Jsme na začátku příprav programu návštěvy domorodých lidí kmene Kogi a Wiwa na letošní léto. 
 
Přispět můžete finančním darem a sdílením kampaně na portálu  DARUJME

Připravujeme poutě na místa s mimořádným významem, kam se s Mamo Kunšemaku vydáme. Domorodí lidé vkládají na tato místa dary pro vody světa a uspořádání přírodních sil, aby byly v rovnováze. 

Proč přispět na poutě s domorodci k vodám na našem území? Řeknu vám to příběhem. Jedna holčička pořád plakala. Její rodiče si s ní už nevěděli rady. A tak jí četli různé pohádky. A v pohádkách, jak víme, existují také vodní víly a bytosti. A ty jim prozradili, že někteří lidé se narodí jako lidé vody.  A protože jsou vody světa moc a moc smutné z toho, že je každý pije a koupe se v nich, ale málokdo vodě poděkuje a málokdo ví, jak o vodu pečovat, aby byla zase šťastná. Jinými slovy nám to taky řekli domorodci a my jsme se rozhodli, že se od nich budeme učit, jak pečovat o vody světa. Poutě, učení a péče však s sebou nese také nemalé výdaje. A proto prosíme každého, kdo může, o příspěvek. Pro to, aby byla voda zase šťastná. A my taky.

qr-platba-mosty-puentes-simple

Všechny náklady, které se s putováním pojí budeme hradit z darů, které můžete posílat na

provozní účet nadačního fondu č. 2801403810/2010

IBAN: CZ2320100000002801403810
BIC/SWIFT: FIOBCZPXXX

IMG_0033