Skip to content

Dlouhodobé sbírky

Mýtus o matce vod a ptáků – vydání knihy a audioknihy

Děti i dospělí potřebují čas od času vstoupit do světa fantazie a posbírat ty kousky sebe, které oživují lidské nitro a navrací světu barvy a vůně. S přáteli a dobrovolníky nadačního fondu Mosty Puentes se podařilo vyčistit pramen, který byl pohřbený pod starou skládkou. Spolu s pramenem se zrodil příběh Kamenice, psaný formou současné pohádky. Je jakýmsi přemostěním k Mýtu o matce vod a ptáků, ze kterého pramení spojení člověka a vody jako zdroje života. Mýtus je na světě a teď si hledá svou cestu mezi lidi. Obracíme se na vás, abyste nám darem, dobrou myšlenkou či sdílením pomohli otevřít tuto cestu k namluvení Mýtu k poslechu a jeho vydání, aby byl i ke čtení. Pokud to cítíte taky a chcete si ho poslechnout nebo přečíst, podpořte nás.

SPRÁVA MÍST

Péče o silová místa a kousky země, které jsou poblíž nemá v naší zemi a možná ani v našem čase zatím oficiální kategorii. Ale má to velký smysl. Dlouhodobým záměrem nadačního fondu Mosty-Puentes je sbírka na odkup a správu pozemků, která jsou v blízkosti míst s historickým a duchovním významem pro naši zemi. Vycházíme z našeho zájmu přemostit domorodou kulturu kmene Kogi k nám a aktivně se podílet na obnově ekosystému i vnitřní rovnováhy lidí.

kosení v sadu

Kousek země

Dlouhodobým záměrem nadačního fondu Mosty-Puentes je sbírka na odkup a správu pozemků, která jsou v blízkosti míst s historickým a duchovním významem pro naši zemi. Aktuálně hledáme místa v Beskydech nebo v pobeskydí. Tady vznikají společenství, která mají zájem společně hospodařit, například vysadit sad s jedlou zahradou, najít vhodný prostor pro přírodní pohřbívání a posvátný háj. Když člověk vstoupí na takové místo, dotkne se těch stránek sebe a svého života, které potřebuje oživit a kterým potřebuje naslouchat. Platforma nadačního fondu vytváří a aktivuje taková místa. Pro koho takové místo bude? Pro všechny! 

Kamenice Dub