Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

17. října BIO OKO – Člověk, příroda a sex

17 října, 2019, 20:30 - 22:30

230Kč

Zveme vás na další besedu z cyklu ŽIVOT A SMRT s trojicí poutníků Mnislav Atapana Zelený, Monika Michaelová a Zdeněk Ordelt.

Cyklus je koncipován jako přednáška, po které následuje prostor pro otázky a odpovědi. V každém večeru si poslechnete nejen přednášku, ale i uvidíte zajímavé fotografie.

ČLOVĚK, PŘÍRODA A SEX

Čtvrtek 17. října 2019 od 20.30 hod

Vstupenky v předprodeji jsou ZDE

Vědomí sexuální síly, její kultivace a přímé spojení s tím, jak žijeme v současném světě, bude tématem říjnového setkání.

– jak vnímají sexualitu domorodé kmeny Ameriky a jak se projevuje v jejich spirituálním životě
– co je to životní síla a co je to sexuální energie
– jak působí, jak se projevuje v těle, v životě a v přírodě
– proč se věnovat její kultivaci
– jak působí na životní sílu závislosti, parazitování na lidech, vzorce oběti atd.
– proč je důležité být v harmonii s přírodou a být ve své sexuální síle
– co je devět stupňů sexuálního vědomí a k čemu je dobré to vědět

Učení a prožívání vědomé sexuality má kořeny ve všech tradicích. Jak může mít sex větší potenciál pro život než jen krátkodobé genitální uspokojení vzrušení v orgasmu nebo oplodnění? Sexualita je největší silou v životě. Z této síly jsme se narodili a čerpáme z ní celý život. Je to pramen naší životní síly. Její pochopení je jako navracení řeky jejímu přirozenému plynutí. Stejně jako řeka není jenom voda, sex není jen tělesnost.

Ve vzdělávání i vědě chybí něco zásadního a tak jsme investovali řadu let do prozkoumání tohoto chybějícího aspektu. V dnešní době vidíme jako největší úkol naší společnosti přestat hledat způsoby přežití a začít integrovat tvořivou sílu – sex – ve všech oblastech života mírovým způsobem. Týká se to obnovení úcty k významu rodiny a místních společenství ve vzdělávání, politice, ekologii, obchodu a odpovědnosti každého člověka k prostředí, ve kterém žije. Současně vidíme potřebu přenastavení podmínek pro něj v rámci právního systému západní kultury.

KOUPIT

Mnislav Atapana Zelený – český etnolog, spisovatel a novinář. Podnikl v uplynulých 50 letech řadu výprav za indiány regiónu Latinské Ameriky, ale zejména uskutečnil mnohé a dlouhodobé pobyty u indiánů v kulturním areálu Amazonie v rámci svých terénních výzkumů. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru.

Monika Michaelová – zakladatelka nadačního fondu Mosty – Puentes. Od roku 2011 studuje u kmenů Kogi a Uaí v Kolumbii, průvodkyně ženského přírodního učení, autorka naušnic a předmětů z peří s příběhy z knihy Ptačí povídání

Zdeněk Ordelt – zakladatel Slovanského kruhu a mezinárodní organizace Oko Bohů, člen ECER (European Congress of Ethnic Religion) a Slovanského rodového sněmu.

Na setkání si návštěvníci mohou zakoupit knihy, CD a medicínské předměty

Pořadatel

Nadační fond Mosty-Puentes
Email:
nadacnifond@mosty-puentes.cz

Místo konání

BIO OKO
Františka Křížka 460/15
Praha 7 , Česká republika 78324 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
https://www.biooko.net/5c336e089f2ac63478bee00f