Načítám Akce

« All Akce

MEZE MEZI POLI

Listopad 2

… začátkem listopadu svoláváme pracovní setkání pro všechny, kteří mají zájem přiložit ruku k dílu a udělat něco pro vodu a stromy v krajině … a vlastně tím i sami pro sebe. 
Mez bude plnit kromě základní krajinotvorné, vodoochranné a protierozní funkce také funkci produkční. Vybrané dřeviny budou zdrojem potravy pro ptáky, drobnou zvěř, hmyz, ale i pro člověka. Proto jsou zařazeny i některé hospodářské a ovocné dřeviny. 
Téma ochrany vodních zdrojů a navracení se k přirozenému hospodaření s krajinou jsou témata celosvětová a jsme v době, kdy nám příroda jasně dává najevo, že je nejvyšší čas začít dělat konkrétní kroky. Každý člověk může udělat ten svůj kousek práce místo stížností, namířených na současný způsob hospodaření s půdou a vodou. 
Co nás čeká: 
1. Vyvrtání děr, zasazení kůlů a oplocení kousku země pro stromy – hledáme dobrovolníky, kteří můžou mezi 14. – 16. října anebo 21. – 25. října přijet k nám na farmu Ve dvoře a připravit kousek země pro zasazení stromů
2. Převoz sazenic – hledáme dobrovolníky s dodávkou a rýčem – na vyrytí sazenic a převoz ze soukromé farmy, která nám stromky a keře daruje. Termín je dohodou v týdnu před 2. 11. 
3. … po všech nezbytných přípravných pracech, které se dají udělat spíš ve dnech všedních, nás čeká společné SÁZENÍ STROMKŮ A KEŘŮ a to v sobotu 2. listopadu. 
Tato akce má do začátku podporu ve výši 12000 Kč z vlastních zdrojů.  Cílovou částkou na nákup materiálu a služeb je 80 000 Kč. Vše tedy budeme tvořit z toho, co dáme dohromady. Je to teď na nás i na vás. 

PROSÍME VÁS, KDO MÁTE ČAS, CHUŤ A PROSTŘEDKY UDĚLAT SVŮJ KRŮČEK K PŘÍRODĚ, NAPIŠTE NÁM, CO A KDY CHCETE UDĚLAT. 

SVÉ PŘÍSPĚVKY NA NÁKUP MATERIÁLU A SLUŽEB MŮŽETE PŘEDAT OSOBNĚ NA SETKÁNÍ 14. 9. ANEBO POSLAT NA ÚČET 2001621481/2010.  VYSTAVÍME VÁM DAROVACÍ SMLOUVU, KTEROU MŮŽETE UPLATNIT JAKO ODPOČET Z DAŇOVÉHO ZÁKLADU. 

Děkujeme za přečtení až sem a těšíme se na zprávu od vás. 
Krásné dny všem
Monika Michaelová

Podrobnosti

Datum:
Listopad 2

Místo konání

Střemeníčko