Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MEZE MEZI POLI

2 listopadu, 2019

Zveme vás na pracovní setkání nadačního fondu MOSTY – PUENTES

Všichni už známe tenhle příběh. Vidíme jej kolem nás. O mizejících motýlech a hmyzu, který se ztrácí, o koroptvích a tetřívcích, kteří zmizeli, o včelách, pro které nejsou květy. O deštích, které nepřichází, o pramenech, co vyschly a nejsou. Jsou jako uprchlíci, kterým průmyslové zemědělství vzalo domov a udělalo z něj mrtvou zónu na výrobu potravin. Jsou lidé, kteří chtějí, aby náš svět vypadal jinak. Sami jej proměňují, aby se vrátila neporušená příroda, čistý vzduch a malebná krajina minulosti. Obnovení starých cest, stromořadí, remízků a mezí vrací životní prostor drobným zvířatům i zapomínaným bylinkám našich babiček. Ptákům Studánka nebo jezírko hostí žábu či mloka, chodí tam motýli pít. A především – vrací nám lidem krajinu našeho srdce.

KDY: sobota 2. 11. 2019 od 10 do cca 16 hodin

KDE: farma Ve dvoře, Střemeníčko 40

Na Hané jsou obrovské lány zemědělské půdy s monokulturními porosty. Proto jsme se rozhodli začít s obnovou mezí a starých cest a navracením remízků do krajiny. Navracení mezí do krajiny je vzkříšením toho, co bylo zničeno.

Chceme se spojit s vámi, kdo, v této práci vidíte společnou cestu a možnost obnovit krásnou tvář naší země. Dává vám také smysl vrátit do krajiny rozmanitost a tím zvrátit ekologickou katastrofu, které v současnosti všichni čelíme?

Kdo se chce podílet na obnově a péči o stromy a vodní zdroje, může pomoci například příspěvkem na náklady nebo poskytnutím vlastního pozemku pro vytvoření dalšího kousku země pro stromy.

Víme, že čím víc nás bude, tím víc práce uděláme. Chcete s námi vrátit do krajiny rozmanitost a tím krajinu přiblížit našim srdcím?

Kdo můžete, přijeďte i s dětmi zasadit svůj stromek nebo plodonosný keř na novou mez.

Téma vody v krajině je natolik aktuální a důležité, že chceme sdílet naši zkušenost s dětmi a zapojit je do některých prací. Přímá účast dětí sázení stromků jim poskytne zkušenost, která je velmi cenná a má celoživotní dopad na každého.

Vstupné na akci je v dobrovolné výši a vaše příspěvky, které pomohou pokrýt náklady na obnovu meze, můžete posílat na účet NF č. 2801403810/2010 nebo předat osobně na akci. Můžeme vám vystavit darovací smlouvu u příspěvků nad 1000 Kč.

 

Svou účast prosím potvrďte na email: lenka.vostova@mosty-puentes.cz

Pošleme vám organizační informace a domluvíme se, který keř či stromek přivezete.

 

Děkujeme všem, kdo už nás podpořili: Nadace Via, město Litovel, obec Luká, desítky dárců a firem.

Podrobnosti

Datum:
2 listopadu, 2019

Místo konání

Střemeníčko