Načítám Akce

« All Akce

O ZEMI A PRO ZEMI

Říjen 23, 2018, 13:30 - Červen 30, 2019, 15:00

Registrations are closed for this event

O ZEMI A PRO ZEMI

Besedy a tvořivé dílny pro děti a dospělé všech generací s Monikou Michaelovou.

TERMÍN A MÍSTO: na pozvání
Program je vhodný pro školy, školky, firemní setkání, kulturní domy, komunitní centra, knihovny a muzea.

Domorodí lidé mají zcela odlišné vnímání světa než je to naše civilizované. A přitom je nám v základech velmi blízké. Jejich prosba je, abychom se naučili postarat o sebe, o svou zemi a o život dalších generací. Moje putování s domorodými lidmi kmene Kogi trvalo tři měsíce v roce 2011. Od té doby jsem na cestě s domorodci všude a pořád. Oni žijí v severní Kolumbii, v horách Sierra Nevada. Říkají, že je to srdce světa a ví, co tím myslí.
My žijeme v srdci Evropy. Víme, co to znamená, když to někdy vyslovíme?

Přicházím s nabídkou vyprávění, jednoduchých základů tradičních řemesel, intuitivního divadla s ptačími pírky a perutěmi, získávání faktů i prožitků, abychom se společně vydali na cestu k jednoduchému štěstí. K tomu, jak se stát skromnějším a prostším.
Funkce spočívá v tom inspirovat a cestu otevírat. Ta cesta vede k základním talentům a schopnostem člověka vnímat sebe a místo, ve kterém žije. Abychom skutečně něco udělali pro Zemi, musíme začít každý u sebe.

Formát, který vznikne, může začít žít svým životem a přesunout se tam, kam budeme zváni.

Studium domorodých kultur a duchovních tradic mě inspirovalo k pořádání přednášek, setkání a seminářů, ve kterých integruji přírodní moudrost. V dnešní době vidím jako největší úkol naší společnosti přestat hledat způsoby přežití a začít integrovat tvořivou sílu respektujícím způsobem. Týká se to obnovení úcty k významu rodiny a místních společenství, odpovědnosti každého člověka k prostředí, ve kterém žije. Kultivace životních zdrojů je praxe, kterou jsem studovala 19 let a poznala v čisté podobě u domorodého kmene Kogi (jaguáří lidé)

Podrobnosti

Zahájení:
Říjen 23, 13:30
Ukončení:
Červen 30, 2019, 15:00

Pořadatel

Nadační fond Mosty-Puentes
Email:
nadacnifond@mosty-puentes.cz