Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Setkání se tkaním

21 října, 2020, 18:00 - 21:00

300Kč

„Lidi se naučili myslet pouze jedním způsobem, a tak nemá cenu vysvětlovat, co děláme. Místo toho šijeme tašky. Je to umění domorodých žen Kogi. Těm, do kterých vplétají sen světa, říkají Gama. A pak jsou takové, které znamenají cestu, ty se jmenují Sugamé.

A když se u této práce setkají muži i ženy, je to příprava na sněm. Znamená to, že nastal čas spojit síly. 

A tak besedu spojíme se základy tkaní a jednoho z nejstarších řemesel – spřádán snu a vědomým sněním. Je to práce v základu ženská, ale nikdy není nic jen ženské, vždycky je součástí všeho skutečného i muž, protože bez muže by to byl jen sen bez obsahu. Když muž mluví, žena tká a jeho slova všívá do tašky, ve které dává jeho slova do rovnováhy. 

S sebou: Přadeno z přírodního vlákna (bavlna, len, konopí, vlna)

Příspěvek je v doborovolné výši se stanoveným minimem 300 Kč. Vybrané prostředky jsou určeny na práci s krajinou a vodou v naší zemi. Tuto práci zajišťuje Nadační fond Mosty – Puentes, který tvoří most pro zachování duchovního dědictví domorodých lidí kmene KOGI a kulturní výměny se současnou společností. 

Je možné někde tady na Zemi jednoduše a spokojeně žít? Kdo jsou lidé mého druhu? S těmito otázkami v roce 2010 začalo putování Moniky Michaelové s domorodci kmene Kogi. Od té doby s nimi byla všude a pořád. Oni žijí v severní Kolumbii, v horách Sierra Nevada. Říkají, že je to srdce světa a ví, co tím myslí. My žijeme v srdci Evropy. Víme, co to znamená, když to někdy vyslovíme?

 

Na setkáních je možné si pořídit peříčkové naušnice z Ptačího atelieru a knihu Ptačí povídání. Výtěžek bude věnován na práci Nadačního fondu Mosty-Puentes.

Podrobnosti

Datum:
21 října, 2020
Čas:
18:00 - 21:00
Cena:
300Kč

Pořadatel

Lucy’s Café
Telefon:
606 222 345
Webová stránka:
www.lucys.cafe.cz

Místo konání

Michal Lucy’s Café
U Staré pošty 53
Frýdek Místek, Moravskoslezský
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.lucys.cafe