Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Vyprávění u ohně

24 července, 2020, 18:00 - 21:00

230Kč

V týdnu od 20. do 26. července vás zvu do času volných setkání v kraji Bouzovské vrchoviny, v místě, kde jsme před rokem znovuobnovili pramen Kamenice. Pramen byl na desítky let doslova pohřben pod černou skládkou. Voda zase teče, roklinka se proměňuje.

V pátek odpoledne … když bude pěkně … se sejdeme u ohně k vyprávění příběhů s domorodými lidmi Kogi a o tom, jaká poselství mají pro nás. Před devíti lety se  Monika Michaelová vydala hledat lidi svého druhu. Dostala se na své pouti až do hor Sierra Nevada v severní Kolumbii. Nešla podle map, následovala hlas země. 

Kogi pečují o svou zemi – Srdce světa. Pocit odpovědnosti za své okolí byl ještě nedávno něco přirozeného i pro nás. Ale moderní doba nastavila dělítko , člověk je příliš specializovaný a vychovávaný tak, že mnoho věcí nemůže ovlivnit, že to má udělat někdo jiný – odborníci, politici.

Země je pro ně živá bytost, Matka a lidi jsou její děti. Neznají kriminalitu. Žili dlouhodobě v izolaci od civilizace, dokud nezjistili, že jejích horský domov umírá, hory vysychají. Příčinu vidí ve vychýlení světa z rovnováhy tím, jak jsme se vychýlili z rovnováhy přírodních zákonu my lidé. Kogi nás chtějí naučit, co můžeme dělat, abychom se dostali zpět do rovnováhy a naučili se s nimi ji udržovat. Říkají, že nemůžou dál napravovat svět sami. Potřebují předat učení jak zastavit destrukci a začít žít v rovnovázeBude je někdo poslouchat? Může několik desítek tisíc lidí bez ekonomického a politického významu změnit svět sedmi miliard? Už na první pohled absurdní představa. Ale co když mohou?

Podrobnosti

Datum:
24 července, 2020
Čas:
18:00 - 21:00
Cena:
230Kč
Webová stránka:
https://www.mosty-puentes.cz/o-vode-a-pro-vodu/

Pořadatel

Nadační fond Mosty-Puentes
Email:
nadacnifond@mosty-puentes.cz

Místo konání

pramen Kamenice
Střemeníčko
Luká, Česká republika 78324
+ Google Mapa