Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

ŽIVOT A SMRT – ČLOVĚK, PŘÍRODA A ŠAMANISMUS

18 února, 2019, 20:30 - 22:00

230Kč

 

Zveme vás na druhou besedu z cyklu ŽIVOT A SMRT 

ČLOVĚK, PŘÍRODA A ŠAMANISMUS

Mnislav Atapana Zelený, Monika Michaelová, Zdeněk Ordelt


pondělí 18. února  2019 od 20.30 hod
 
BIO OKO, Františka Křížka 460/15, Praha 7 
předprodej: www.biooko.net/

Beseda a vyprávění trojice poutníků, kteří zasvětili svůj život obnově kulturních a duchovních tradic. Impulsem je pro nás masivní nárůst zájmu o přírodní tradice a chceme veřejnost seznámit s pravdivou tváří a podstatou. Je na místě ukázat, jakým směrem člověk může jít a třeba i jak se ke správným informacím a práci dostat.
Obchod s duchovnem je veliké nebezpečí a hrozba, která se tady otevírá. Rodná hrouda našim lidem není dobrá, stále trvá velký trend jezdit ven a kupovat zážitky, i ty spirituální. Teď nastává doba návratu domů. Problémem ale je, že lidi zjišťují, že se není kam vrátit.
 
Beseda je pozvánkou na setkání pro lidi, kteří se o přírodní kultury a společenství zajímají … s lidmi, kteří jsou na své cestě životem již „políbení“ pravdivostí a hloubkou poselství, které pro nás přírodní kmeny jižní Ameriky uchovaly a pomáhají nám vydat se k našim vlastním kořenům, zemi a společenství. Je to čas sdílení příběhů, autentického doteku s těmi, kteří tvoří most mezi tradičním a civilizovaným světem.  
Společně vytváříme prostor pro osobní obohacení každého, kdo se setkání zúčastní. Je to čas pro otázky a odpovědi, ve slovech, mýtech i tichu. 
 
Cyklus je koncipován jako přednáška, po které následuje prostor pro otázky a odpovědi. V každém večeru si poslechnete nejen přednášku, ale i uvidíte zajímavé fotografie a krátké filmy.
 
Mnislav Atapana Zelený               
český etnolog, spisovatel a novinář. Podnikl v uplynulých 50 letech řadu výprav za indiány regiónu Latinské Ameriky, ale zejména uskutečnil mnohé a dlouhodobé pobyty u indiánů  v kulturním areálu Amazonie v rámci svých terénních výzkumů.
 V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru.
 
Monika Michaelová                       
zakladatelka nadačního fondu Mosty – Puentes,  Od roku 2011 studuje u kmenů Kogi a Uaí v Kolumbii, průvodkyně ženského přírodního učení
 
Zdeněk Ordelt                     
zakladatel Slovanského kruhu a mezinárodní organizace Oko Bohů, člen ECER (European Congress of Ethnic Religion) a Slovanského rodového sněmu.
 
Na setkání si návštěvníci mohou zakoupit knihy, cd a medicínské předměty:
 
Mnislav Atapana Zelený
Duch s rozkvetlým penisem, Mýty amazonských indiánů
Malá encyklopedie šamanismu
Malá encyklopedie bohů a mýtů Jižní Ameriky
Veselé tropy Amazonie
Pokrokem k zániku
 
Monika Michaelová
Kniha Ptačí povídání
Peříčkové naušnice z Ptačího ateliéru.
 
Zdeněk Ordelt
Nové CD hudební skupiny Svarga – současné slovanské rituální písně 

Šamanismus je první světonázor fungující již od úsvitu lidských dějin, takže má za sebou přinejmenším úctyhodných 40.000 let, což jistě obnáší nashromáždění mnoha zkušeností a moudrostí. Je to transkulturní fenomén s místními specifiky. Vyskytoval se na celém světě a dodnes ještě žije svou existenci třeba právě u indiánů v Jižní Americe, zvlášť v Amazonii. Každý z nás jej však nese v sobě, aniž to tušíme, dál v zapadlých koutech mozku jako dávné dědictví lidstva s kolektivní zkušeností mnoha tisíciletí. Jeho integrální součástí je animismus a nomádský způsob života lovců, sběračů a pastevců. Šamanismus není žádné dogma, šamani se nikdy neorganizovali, byli vždy sami za sebe, je to záležitost osobní predispozice, praxe, interpretace, schopností a inspirace. Realizuje se v představách šamana, který se identifikuje s Matkou přírodou, potažmo s kosmem, o které se také stará.
Šamanismus je stav mysli, způsob nazírání na duchovní profil světa se snahou ovlivňovat přírodní síly pomocí styku právě s duchovními silami přírody. Šamanismus je prastará duchovní, lékařská a filosofická praktika vycházející z přesvědčení, že mimo našeho reálného světa existuje i svět duchovní. Ten je pro profánní lidi neviditelný, ale pro šamany přístupný cestou řady metod už jako jeho snaha o udržování rovnováhy mezi materiálním a duchovním světem, o udržování duchovních hodnot světa, o udržování životadárných sil Matky přírody, o udržování lidské existence na Zemi.
Na šamanismus si však nelze hrát, což v posledních letech je častá módní snaha obyčejných profánních lidí na Západě snažících se za každou cenu odhalit mystéria šamanismu a přírody k svému pobavení či dokonce byznysu. Opravdový šaman žije v srdci své komunity, o kterou se stará svými technikami, zpěvy, tanci, hymny, magií, transem, psychoterapií, léčením, udržováním posvátného vztahu lidí k přírodě, protože je to jeho úkol, řehole, úděl a hlavně nikam se necpe na veřejnost, už proto, že ví, že nic neví.

 
Přijďte se s námi ponořit do hlubin poznání, jak tyto věci dnes ve skutečnosti jsou……

Podrobnosti

Datum:
18 února, 2019
Čas:
20:30 - 22:00
Cena:
230Kč
Štítky Akce:
Webová stránka:
https://www.biooko.net/5c336e089f2ac63478bee00f

Pořadatel

Nadační fond Mosty-Puentes
Email:
nadacnifond@mosty-puentes.cz

Místo konání

BIO OKO
Františka Křížka 460/15
Praha 7 , Česká republika 78324 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
https://www.biooko.net/5c336e089f2ac63478bee00f