Kniha KOGI: Příběhy peříčkových naušnic

Monika Michaelová

 

... o vzniku knihy

a o tom, jak se můžete podílet na její cestě do života

 

Moje cesta k domorodému kmeni Kogi začala jednou otázkou. Je možné někde tady na Zemi jednoduše a spokojeně žít? Moje putování v Kolumbii začalo v roce 2010. Od té doby jsem na cestě s domorodci všude a pořád.

Oni žijí v severní Kolumbii, v horách Sierra Nevada. Říkají, že je to srdce světa a ví, co tím myslí.

 

My žijeme v srdci Evropy. Víme, co to znamená, když to někdy vyslovíme?

 

To, jak jsem se k jaguářím lidem kmene KOGI dostala a co jsem tam našla je tématem knihy. Je to sepsaný návod jak žít sama sebe, když člověk začne být, kdo je.

 

Od začátku roku 2016 jsem myslela na to, jak poděkovat domorodým lidem za jejich přítomnost v mém životě. Za podporu, kterou od nich dostávám pokaždé, když pracuji s lidmi, se zemí a se sebou. Často prožívám vděčnost, protože jsem dostala veliký dar. Mamo Akindue Mauricio, který mě našel v jedné malé vesnici, když jsem hledala „lidi svého druhu“, mi řekl, že už mě němá co učit, protože všechno, co potřebuji, mám. Jenže .. když se s tím člověk cítí sám, tak jakoby nevěděl, k čemu to je. To se změnilo v Kolumbii v roce 2011, kam jsem se tenkrát poprvé vydala. Tam jsem dostala to podstatné. Zažila jsem přímo s nimi jak žít, pracovat, jak milovat a jak být. Sice mi nenapsali na papír žádná pravidla, přesto jsem je od nich dostala.

Je to jednoduché. Udržuj život v rovnováze. Žij pro život jako takový. Buď šťastná. Význam těchto slov je pochopený, když je prožitý.

 

Je to taková cesta na druhou stranu mostu od té civilizované části v nás k té divoké, domorodé ... a zpět. Kniha Kogi je médiem pro otevření takového mostu v každém, kdo je na její poselství připraven. Nemyslím si, že je pro každého.

Pro předání vzkazu „na druhou stranu“ jsem zvolila cestu napsání knihy formou lidsko – ptačího dialogu, ve kterém bude možné vnímat tvoření mostu mezi dvěma světy.

 

Kogi kolem sebe někdy vytváří atmosféru, kterou v naší civilizaci zatím neumíme přijmout. Je to atmosféra chaosu, ve kterém všechny struktury a plány i touhy prochází rozpadem a deziluzí. Nic není, jak se zdálo být. Člověk se v tom ztrácí a jediné, co mu zbývá je podívat se na ten kousek země pod nohama, kousek nebe nad hlavou a pomalu ...nebo rychle...pochopí, že neexistuje nic než přítomný okamžik.

Tato kniha může začít vznikat v této atmosféře.

Druhou fází je atmosféra klidu. To je čas, který každé dílo nebo dítě potřebuje, aby mohlo dorůst životaschopnosti a narodit se. Kniha bude sepisována tak, jak potřebuje, aby byla autentická. Vzniká ve vztahu se Zemí a proto vybírám pečlivě místa, kde pracuji a kde kniha může vznikat. Nemám ambici psát memorovaný nebo vědecký elaborát. Takové knihy už jsou a nemá cenu se pokoušet psát další.

Z atmosféry klidu se může psaní knihy dostat do pohybu, ve kterém vznikne forma, odpovídající vnitřnímu obsahu. Je to křehká a choulostivá část procesu, protože budeme přivádět na svět kvalitu nového poznání, které je mimo konceptuální limity naší mysli. Uprostřed vlivů a podmínek našeho světa je potřeba vytvořit prostor svobody, bez vnějších požadavků a snah přizpůsobit obsah nebo formu ekonomickým zájmům.

 

V příbězích vyprávím

  • o setkání s lidmi kmene KOGI v severní Kolumbii, kteří žili oddělení od civilizace do 80tých let minulého století
  • o přechodovém procesu, kdy jsem jako matka pustila svého syna do jeho života
  • o tom, jak jsme všichni rodiči života a duchovním rozměru sexuality
  • o kultivaci životních zdrojů a spojení se zemí
  • o smrti a změně
  • a o dalších poznáních, které se mi dostaly do života

....

Jednou ráno jsem se dívala do nebe a najednou slyším:

“Ahoj Moniko.“

Koukám, kdo to na mě mluví a zná moje jméno. Na obloze kroužili dva velcí ptáci jako každý jiný den.

„My tě vidíme“.

Na tohle jsem čekala tolik let. Zase slyším ptáky!!!!

“Můžete mi prosím říct jaká je vaše medicína?” zeptala jsem se.

Chvíli kroužili a pak si sedli na telefonní věž. „To je něco, co neznáš. Naše medicína je obyčejný život. Neděláme z každé synchronicity zázrak a z každého prozření bůh ví co. My žijeme jednoduše a to je to, co se budeš učit.“

Hm, dělají si ze mě asi srandu, napadlo mě. Protože ano, čekala jsem, že velcí ptáci jsou nějak vzácní a musí mít něco neobyčejného, co se od nich můžu naučit a pak se sama stanu výjimečnou. Chvíli jsem si v sobě urovnávala určité rozčarování nad jejich obyčejností a pomyslela jsem si, že už dlouho toužím najít nějaké peří. Všude kolem mě to byl samý šaman s velkými brky na hlavě nebo ve vlasech. Já jsem našla akorát ty malé zelené papouščí.

„A můžete mi ukázat, kde najdu nějaké peří?“

Cítila jsem jak se asi smějou mé prosbě anebo spíš holčičí touze. „Tak pojď“ řekli a provedli mě lesem mimo stezky, kde je docela snadné šlápnout na cokoli jedovatého. Slyšela jsem jak mě vedou a připadala jsem si jako v pohádce nebo v esoterickém příběhu od Castanedy nebo v Celestýnském proroctví. Je něco jiného, když člověk o takových věcech čte nebo mluví, než když se to opravdu začne dít. Užívám si tenhle bláznivý výlet do lesa v sandálech a pestrých minišatičkách s bílým kloboukem na hlavě. Jsem jako barevný krásný motýl v džungli plné jedovatých pavouků, velkých mravenců, hadů a bůhví čeho ještě. S dětskou důvěrou a možná lehkomyslností dělám přesně to, co slyším.

„ Jdi pomalu krok po kroku. Tady chvíli počkej. A teď udělej co největší krok.

Tudy raději nechoď. Obejdi tohle místo kolem dalšího keře.“ Šla jsem podle hlasu a našla jsem 28 velkých černých per.

Od té doby přiletěli každé ráno a vzali mě na obyčejně neobyčejné cesty poznání a ne vždycky to byly cesty snadné.

….

 

Podpoříte psaní knihy a její cestu do života? Jaká hodnota vám tím vznikne?

Kniha Kogi je pozvánkou pro lidi, kteří si přejí podpořit nebo na vlastní kůži zažít tvoření mostu mezi divokou a civilizovanou částí života. A to je důvod, proč se obracím na vás. Nabízím vám vydat se na tuto cestu se mnou.

Ptám se, jestli máte chuť, vnitřní touhu a prostředky na to věci měnit, posouvat, dotýkat se lidí a tvořit prostor pro nové paradigma v životě naší společnosti.

Finanční příspěvek může být dar, investice nebo partnerství.

Každá z těchto forem má svoje legislativní pravidla a možné daňové důsledky. Ta se dají nastavit individuálně.

 

Kniha jako dar

Dar je něco, co dáváme aniž bychom očekávali návratnost. Je to věc citu. Dárce dává, protože už dostal. Do tvoření knihy vkládá záměr dávání a přijímání.

Jako dárce získáte dárky a dary. Pojďme si říct co pro sebe vzájemně máme.

 

Kniha jako produkt

Investice znamená, že přispíváte k tomu, aby vznikla kniha s přidanou hodnotou. Kniha je produkt a ten je vyměňován za protihodnotu, vyjádřenou penězi. Investor vkládá finanční prostředky se záměrem získání dalších finančních prostředků nebo takových prostředků, které potřebuje pro svoje živobytí a tvoření podmínek pro sebe, svoji rodinu a společenství, se kterým žije tam, kde je.

Jako investor získáte podíl na zisku z prodeje knihy a reklamu pro svoje podnikání. Pojďme si to spolu spočítat.

 

Kniha jako dílo

Partnerství je společná cesta životem. Vzájemná přítomnost, péče a prostor, kde dílo vzniká. Jsou to setkávání, rozhovory a čas, který dáváme sobě navzájem. Zajištění zázemí tvoří velmi podstatnou kvalitu, ze které může vzniknout nová věc. Partnerství je základ pro vznik života. Pár může počít dítě. Partnerství přináší záměr stvořit životaschopné dílo.

Jako partner získáte prožitek, který změní váš život. Pojďme se poznat.

 

Jak velká je očekávaná finanční podpora?

Rozpočet na pokrytí nákladů spojených se sepsáním a vydáním knihy je předběžný. Je sestavený z nabídek různých dodavatelů, kteří mají zájem na přípravě a realizaci vydání knihy. Neoddělitelnou část investice tvoří hodnota práce a času lidí, zapojených do vzniku knihy. Příjemci vašeho příspěvku jsou koneční dodavatelé. Pro vaše příspěvky, které pokryjí náklady na vytvoření knihy, a pobyt  domorodců v ČR, bude příjemcem Nadační fond Mosty-Puentes.

 

Vaše účast je taky příspěvek. Můžete se připojit na pouť do Kolumbie, putování po silových místech naší Země, do medicínských kruhů v Čechách a na Moravě, na pouť v jižní Francii, na přednášky a semináře nebo individuální setkání. Výše vašeho vkladu do společných setkání, medicínských kruhů a poutí zahrnuje váš příspěvek pro vznik knihy.

 

Forma daru je na vašich možnostech.

Výše investice je na vašem zvážení.

Rozsah partnerství je na vaší vůli.

 

V případě vašeho zájmu podílet se na této práci nám prosím napište na nadacnifond@mosty-puentes.cz

Nebo zavolejte na telefon 605228444, kontakt: Jana Krausová

 

„Určitě bych Moniku chtěla lépe poznat. A třeba s ní nějaký čas pobýt. Abych prožila, o čem ta kniha bude. Nejen těch pár stránek tady. Připadá mi, že tohle není jako když chce člověk postavit továrnu nebo nějaký dům. Ten výsledek není takhle vidět. Ale budu asi spíš cítit, o čem to je.“ Eliška Hoke, absolventka medicínských kruhů

 

„Když se někdo chce dozvědět o Kogi, tak si může pustit dokument. Když chce někdo poznat Moniku, tak si zajde na její seminář. Mně zajímá ten most, který je tady několikrát zmíněný. „ Milada Chalupová, průvodkyně konstelacemi

 

„Monika nese jedno z nejdůležitějších poznání dnešní doby. Lidé Kogi i domorodci chrání jako tu nejdůležitější věc v životě životní či sexuální sílu. Sílu, která je motorem všeho. V dnešní společnosti a byznys prostředí běžně odevzdáváme svojí životní energii za pozlátka, auta, vysoké platy, podřízenost, poklonkování a otročení. Monika přináší možnost lidi znovu naučit žít. V hluboké vášni a chuti na život. Chuť chtít se znovu pomilovat s tímto světem a žít tak nejvíc jak umím. V plném potenciálu. A to je to co má velký smysl. Držím Monice palce.“ Vladimír Sid Smutný, transformační průvodce

 

Kdo jsem já?

Současná webová prezentace je na adrese www.indigenousnature.cz

 

... z rozhovoru pro Galerii NE (autorka Terezie Dubinová, spisovatelka a hebraistka)

V osmnácti letech si jako učitelka na základní škole vyzkoušela, jaké to je pracovat v konzervativním systému s lidmi, kteří svoji práci nemají rádi, a s dětmi, jejichž přirozená tvořivost je udušena. Pracovala v ziskovém i neziskovém sektoru – a propojovala je tak, aby se respektovaly a podporovaly. Spirituální probuzení při porodu syna jí otevřelo cesty k prožitku léčivého potenciálu žen. Nyní ve své práci sdílí zkušenost, jak lidé západní kultury mohou propojit každodenní praktický život a spiritualitu, mužskou a ženskou polaritu, a jak mohou léčit společnost a zemi, ve které žijí. 

http://www.galerie-ne.cz/profily/detail/id/147/monika-michaelova-neni-dulezite-kolik-prace-udelas-ale-jak-zijes

 

... v rozhovorech pro Kecall (internetový pořad o cestování)

V prvním díle naše dvoudílném speciálu jsem se vypravili za, tak trochu tajemstvím opředeným, indiánským kmenem KOGI. S Monikou Michaelovou si povídáme si o tom, co ji na tuto zajímavou pouť přivedlo, jak příslušníci kmene KOGI dnes žijí, co bychom se měli naučit, co v člověku taková zkušenost zanechá. 

https://www.youtube.com/watch?v=fEtbFgCZgGc

V druhém díle naše dvoudílném speciálu se zaposlouchejte se spolu s námi do odkazu, který pro naši civilizaci mají Kogi.

https://www.youtube.com/watch?v=64fYIj2IiXw

 

...v rozhovoru pro DVTV (s Danielou Drtinovou)

Jednou jsem v emailu dostala pozvání popovídat si s paní Danielou Drtinovou v DVTV. Jak je mým dobrým zvykem, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu.

Z redakce jsem dostala okruhy otázek :

- český ženský šamanismus

- co se dnes člověk může přiučit od šamanů? 

- v čem jsou indiáni "chytřejší" než my? co mají lepe vyřešeno? 

- naprogramování člověka

- síla ženy

A tak, v den rozhovoru, jedu tramvají přes celé město. Na každém přestupu čekám a čekám a připadám si, jako když jedu na návštěvu za kamarádkou. 

Do studia jsem dorazila pozdě, paní Drtinová se mě zeptala, jestli souhlasím s otázkami a přečetla mi úplně jiné okruhy, než jsem dostala z redakce. A co na tom? Výsledek byl příjemný a obohacující. Posuďte sami. Třeba vás s paní Drtinovou taky inspirujeme:-)

http://video.aktualne.cz/dvtv/michaelova-zeny-v-sobe-maji-potlacenou-nenavist-a-vztek-vuci/r~3cb30880ae4211e5b745002590604f2e/

 

 

Děkujeme za přečtení až sem.

Těšíme se na vaši odezvu.

A na setkání.

 

 

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.