Skip to content

O nás

Je to o lidech. O nás a o vás. Prostě o nás všech.

Naše aktivity ožívají a rostou. Pokud máte chuť, prostředky a odhodlání potřebné změny realizovat, nejen o nich mluvit, napište nám. Můžeme společně najít způsob spolupráce na obnově krajiny, vody a vztahu k ní. 

kontakt: nadacnifond@mosty-puentes.cz

Sedmý rok existence nadačního fondu přinesl naplnění základního účelu a touhy, která byla u jeho založení. Přispěli jsme domorodé rodině Mamo Kunshemaku na odkup pozemku v horách Sierra Nevada částkou 616 745 Kč. Po sedmi letech hledání zázemí jsme na sklonku roku koupili do vlastnictví nadačního fondu dům s pozemkem v oblasti Moravských sopek, lávových proudů a Slezské harty. Naplnila se vize založení. S domorodci jsme obejmuli péčí celou naši zemi a její obraz jsme nechali vtisknout do nového loga. Dalo by se říct, že máme to, co jsme chtěli. Vstupujeme do fáze  tvorby zázemí s péče, která pramení z jednoho místa. Odtud porosteme spolu. 

lísky v sadu

Správní rada

Monika Michaelová

Monika Michaelová

Jsem ženou, kterou přijal kmen Kogi v roce 2011 a začal mi předávat učení živé linie jedné z nejstarších civilizací na světě. V roce 2016 jsem založila Nadační fond pro přemostění jejich kultury k nám a péči o msta s mimořádným významem. Ve svém životě posouvám hranice a vytvářím prostor pro to, aby se lidský potenciál stal tvořivou silou života. www.monikamichaelova.cz
Jan Budil

Jan Budil

Jsem od roku 2017 členem správní rady se zaměřením na provozní a koncepční směřování fondu. Podílím se na tvorbě webových stránek a prezentaci na internetu. Starám se o digitalizaci a přesun provozu do cloudu.
Kateřina Řůžičková

Kateřina Řůžičková

Rozhodla jsem se podporovat činnost nadačního fondu, protože si vážím jeho nelehké, odvážné a smysluplné práce, která pomáhá lidem rozvzpomenout se na svou prapodstatu bytí a žití v souladu s přírodou a jejími zákony.
Michal Horníček

Michal Horníček

Moniku a NF Puentes sleduji již několik let. Stejně tak, jako ona mě a mou firmu TOPTAX. Když jsem dostal nabídku aktivně se podílet na dalším směrování nadačního fondu Mosty Puentes, zrovna jsem ji čekal. Mám jí co dát, stejně tak jako ona mě. 🙂 Moje práce zde bude spočívat v oboustranně vzájemné inspiraci. 🙂 Pak to bude férová výměna. 🙂
Radim Ondříšek

Radim Ondříšek

Svou poradní roli v NF jsem přijal , abych mohl předat svou zkušeností z jiného projektu, který je také orientován na ochranu přírody a původních tradic. Zároveň si mohu tímto způsobem rozšířit své znalosti v nových oblastech, kterým se Puentes věnuje, které vnímám jako potřebné a mohu je takto otevřít svému okolí.

V roce 2023 je je složení správní rady nadačního fondu: Monika Michaelová, Jan Budil, Kateřina Růžičková, Michal Horníček, Radim Ondříšek.

 

Spolupracujeme

Matěj Kastner

Matěj Kastner

V Nadačním fondu se věnuji tomu, co je zrovna potřeba. Zajišťuji technické zázemí a organizační zajištění na setkáních, kterých se rád účastním. Mám zkušenost s provázením mužských kruhů a přechodových cest pro dospívající kluky.
Bára a Michal Knotkovi

Bára a Michal Knotkovi

Přesídlili jsme z Brna na úpatí Rychlebských hor, kde máme větší prostor žít a zkoumat možnosti propojení soudobého středoevropského života s přírodní moudrostí, kterou se Bára učí vnímat na setkáních s Monikou a Michal na setkáních komunity Kayumari (čerpající z duchovních a sebezkušenostních tradic různých přírodních národů). Oba organizují různé akce pro ženy, muže, páry a rodiny. Bára s Monikou otevírají prostor pro tradiční lednové předení a snění.
Libuše Procházková

Libuše Procházková

Jsem studentkou školy přírodní moudrosti a absolventkou cyklu Moudré ženy v nás. Své spojení se Zemí a učení o přírodní moudrosti domorodců u nás i v Kolumbii, se snažím předávat nejvíce dětem /procházky, výlety, vícedenní pobyty v přírodě s tvořením z přírodních materiálů/, jejich rodinám a ženám při hledání své rovnováhy v propojení se Zemí. Jsem správkyní nadačního Dobrošopu. www.dobrosop.cz
Petr Merlin Vaněček

Petr Merlin Vaněček

S Nadačním fondem Mosty - Puenes jsou spojeni zajímaví lidé, jejichž práce dává smysl a má přesah. Podílím se na koučováním na tom, aby měl nadační fond dobrý směr, který naplňuje jeho vizi a poslání. www.merlincoach.cz
Marta Kocvrlichová

Marta Kocvrlichová

S Monikou se známe už pěknou řádku let a prostřednictvím kulturního mostu ke mně přišlo pochopení jak vnímat život uceleně, nikoli v oddělenosti. Spolupracuji na vzniku příběhů Míst, kde země promlouvá. Jsem jungiánská psychoterapeutka s praxí v Olomouci. marta.kocvrlichova@gmail.com
Jana Slavíčková

Jana Slavíčková

S NF mě spojuje práce pro vznik svobodného komunitního prostoru pro ŽIVOT se vším, co k němu patří - tedy i přírodní hřbitov. Působím na Ostravsku a v Beskydech. Naše roubenka na Prašivé poskytuje zázemí ženským medicínským kruhům.
Tomáš Horský

Tomáš Horský

Nadační fond Mosty-Puentes pro mě znamená inspiraci a učení. Učení o tom, jak vytvářet mosty mezi Srdci. Jak propojovat jemnohmotný svět v realitu, ve jménu harmonie. Jak se vy-Jádřit. Akce, které fond pořádá sdílím na sociální síti FeelTrees.

Čestní členové

Kateřina Husníková

Kateřina Husníková

Tanec, zpěv, šití, malování a tkaní, tím vším objevuji ten svět, který je za tím naším. Za tím zjevným. V nadačním fondu mám na starosti administrativní podporu. Smysl mi dává práce se zemí a vztahy. Žasnu nad možnostmi, které se mi otevírají díky růstu a vnitřní práci v páru. Již řadu let utkávám svůj svět z tenkých nití příze. Prosím si o ochranu záměrů a všívám si ji do okrajů.
Jana Krausová

Jana Krausová

Jsem spoluzakladatelkou nadačního fondu a přinesla jsem zkušenost vlastní proměny a dlouholeté zkušenosti v neziskovém sektoru, tedy spojení těchto dvou kvalit. V NF jsem byla akstivní v prvních letech jeho existence.