Vize pro rok 2019

Nadační fond Mosty-Puentes v současnosti pracuje na přípravě tří nových aktivit v ČR.
Je jimi přepis mýtů kmene Kogi, program obnovení pramene Kamenice v Bouzovských lesích a programy pro obnovení celistvosti rodin.
Jednou z výzev domorodců kmene Kogi  je najít místa s významem pro udržování rovnováhy v přírodě, pečovat o ně a pochopit jejich původní význam. Po návratu od rodiny Kogi moje kroky vedly na Hanou. S přáteli jsme našli místo, které volá po nápravě.
Rodina kmene Kogi a Uaí, se kterými máme dlouholeté spojenectví, nás učí jak pečovat o zdroje a kultivovat životní síly. Říkají tomu očista vnějších a vnitřních vod života. A to je to, co tady předáváme dál.
Spolu s Martou Kocvrlichovou, Libuší Bečicovou Vaňkovou a dalšími nabízíme pro veřejnost, firmy a děti ze školek, škol, pro jejich učitele a rodiče program s názvem „O zemi a pro zemi“. V každém místě, kde bude o tento program zájem, připravíme setkání formou lidsko-ptačího povídání, spřádání předmětů z peří, divadla a vyprávění pohádek. Ty jsou od nepaměti zdrojem přírodní moudrosti naší země. Pro přemostění programu přímo k zemi hledáme partnery a lidi, kteří spolu s námi obnoví starý pramen Kamenice a vytvoří pohádkový háj v bouzovských lesích.
Soužití s domorodci mi otevřelo oči, abych mohla nahlédnout přes zdi svého domu a tak vznikla vize nikoli podnikatelský záměr. Jde o vyčištění pramene. Oživení vody v přírodě se propojuje s očištěním našich vnitřních vod. Potenciál místa není v ekonomickém zisku, ale v možnosti propojit nás, lidi tohoto kraje, s prastarou moudrostí v nás, v přírodě, v příbězích, které vyprávíme a které žijeme.

Budeme rádi, když i nadále budete součástí tvoření mostu. Účastí, sdílením i darem, abychom mohli pokračovat v této práci. 

Ffinanční dary můžete poukázat na účet číslo 2801403810/2010 anebo předat až se uvidíme. U darů nad 1000 Kč nabízíme darovací smlouvu a potvrzení pro odečet z daňového základu. 

Přeji všem krásný den i rok a těším se na zprávy od vás a na viděnou

Monika Michaelová